bookmark 1 föreställning style1 Ort date_range 29 juni 2025

The Eddie Meduza Party | Sounds of Summer, Mölleplatsen

The Eddie Meduza Party är en galen och kärleksfull hyllningsshow till den legendariske artisten Eddie Meduza. Showen bjuder på hans mest älskade och kontroversiella låtar, såsom Gasen i botten, Ragga runt och Volvo.

Ralf Gyllenhammar, sångare i Mustasch och ett av Eddie Meduzas största svenska fans, står i spetsen för detta spektakel. 


👀 OBSERVERA! Antalet platser och biljetter till Sounds of Summer på Mölleplatsen är begränsade. För att skapa en intim och trivsam upplevelse omvandlas en mindre yta istället för hela Mölleplatsen till festivalområde. Säkra din biljett redan idag! 💚 

Varningstext: I föreställningen förekommer grovt språk, sexuella anspelningar och uttryck som kan upplevas som kränkande.

___________________________


Från den 26 juni till den 5 juli omvandlas en del av Mölleplatsen till en festivaloas och en av sommarens höjdpunkter i Malmö – med några av Sveriges mest älskade artister, musik vi älskar, god mat och dryck, samt massor av glädje och oförglömliga sommarminnen.


___________________________


SOUNDS OF SUMMER

26 juni - 5 juli, Mölleplatsen, Malmö


Torsdag 26 juni: Dolly Style kl 15.00
Torsdag 26 juni: Nisse Hellberg kl 19.30
Fredag 27 juni: Annonseras senare 
Lördag 28 juni: Daniel Adams-Ray
Söndag 29 juni: Annonseras senare
Torsdag 3 juli: Weeping Willows
Fredag 4 juli: Linnea Henriksson
Lördag 5 juli: Annonseras senare


___________________________


Support: TBA
Åldersgräns: 18 år (13 år med målsman)

Dörrar: 17.00 | På scen: 19.30
Info: soundsofsummer.se


Sounds of Summer arrangeras av Next Events.

Nortic använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen av vår webbplats och för statistik- och marknadsföringsändamål. Genom att fortsätta förutsätter vi att du godkänner användningen av dina uppgifter enligt vår Cookie- och Dataskyddspolicy

Mer information
Godkänn nödvändiga Godkänn alla