Upplev det tidlösa mästerverket Svansjön, en av världens mest älskade baletter och en självklar del av den klassiska balettens repertoar. Med Tjajkovskijs briljanta musik som grund har detta verk trollbundit publik i århundraden.
Föreställningen bjuder på enastående solister och dansare, underbar scenografi och drömska kostymer, förstärkta av en storslagen ljusdesign. Allt ackompanjeras av den fantastiska symfoniorkestern Festival Symphoniker Orchestra.
International Festival Ballet och Festival Symphoniker Orchestra har tagit denna magiska balettupplevelse till scener världen över – och den 27 november kommer de till Gummifabriken.
Speltid: 2,5 timmar, inkl. paus
Arena: Auditoriet – fasta sittplatser
Arrangör: Ovation Events GmbH
Föreställningsmenyn serveras 17:00, läs mer och boka här.
Genom att köpa evenemangsbiljett godkänner du köpevillkor och aktuella föreskrifter. Vi följer myndigheternas restriktioner och rekommendationer. Håll dig informerad via vår hemsida, mailutskick och officiella källor för eventuella uppdateringar. Som besökare är det ditt ansvar att känna till gällande regler.